Sürüş Deneyimi

Euro Truck Simulator Türkiye Haritası ve Güzergâhları

Euro Truck Simulator (ETS), oldukça eğlenceli bir video oyun serisidir. Oyunculara belirli görevler verilir. Eğlenceli bir şekilde zaman geçirilen bu oyunda, seyahat ve lojistik görevlerini yerine getirmek gerekir. Oyuncular bu süreçte kendi araçlarını satın alma ve özelleştirme olanağına sahiptir. Bu yazımızda sizlere Euro Truck Simulator Türkiye haritası ve güzergâhları hakkında bilgiler vereceğiz:

Euro Truck Simulator Nedir?

SCS Software tarafından geliştirilen oyun, gerçekçi bir sürüş deneyimi yaşamayı sağlar. Kamyon modellerinin detaylı olması ve harita sunumunun genişliği, oyun deneyiminin gerçekliğini artıran detaylar arasında yer alır. Oyunda kazanılan paralarla kamyonları yükseltmek ve yeni araçlar satın almak mümkündür. Oyuncu isterse şirketlerini genişletebilir.

Euro Truck Simulator, hava durumu ve gerçekçi trafik sistemiyle dikkat çeker. Gün ve gece döngüsüne sahip olan oyunda, sanal bir lojistik işletme kurularak yönetme deneyimi yaşamak mümkündür.

Oldukça eğlenceli ve popüler olan bu seride, lisanslı kamyonlar da bulunur. Oyuncu, çalışanları işe alarak dünyanın bir ucundan bir ucuna yolculuk deneyimi yaşar. Farklı ülkelerde de oynanabilen ETS, çok oyuncuyla da oynanabilir. Belirli dönemlerde düzenlenen yarışlar sayesinde eğlenceli ve etkileyici bir deneyim ortaya çıkar.

Euro Truck Simulator Nasıl Oynanır?

Euro Truck Simulator oyunu, mobil ya da bilgisayara indirilerek oynanır. Ücretsiz bir oyun olan ETS’nin kurulumu oldukça kolaydır. Hizmet şartlarını kabul ettikten sonra firma oluşturmak gerekir. Firma oluştururken ilk olarak bir ülke seçilir ve ofis aç butonuna tıklanır. Ardından şehir seçimi yapılır. Avatar, logo, firma ismi ve şirket sahibi de bilgilere eklenir. Kariyer ya da online butonlardan biri seçilir. İlk etapta kariyer bölümünden oynamak, oyunu iyi bir şekilde öğrenmeyi sağlar. İlk çalışanı işe almak için şirketim bölümüne girilir ve gerekli eşyalar yerleştirilir. İşe alınan çalışanların maaşları değişiklik gösterir.

İşler bölümü üzerinden ihaleye katılınır. En yüksek teklifi veren, ihaleyi kazanır. Başla butonuna basılarak, ilk teslimat gerçekleşir. Oyunda gaz ve frenin yanı sıra direksiyon bulunur. Motoru çalıştırmak için anahtar tuşuna basılır. Yeşil ok işareti ile gösterilen yere teslimatı almak gerekir. Ardından haritada gösterilen ilgili noktaya teslimat bırakılır ve yeni görevler yapılır. Görevler tamamlandıkça oyunda ilerlenir ve araç daha iyi bir hale gelir. Her görevin ardından bir miktar para kazanılır.

Euro Truck Simulator Türkiye Haritası ve Güzergâhları

ETS oyununda en merak edilen konular arasında Türkiye’de hangi haritaların bulunduğu ve güzergâhın nereden geçtiği yer alır. Simülasyon haritasında Türkiye’nin birçok ilinde teslimatlar gerçekleştirme olanağı bulunur. Bu sayede oyun Türk oyuncular için daha eğlenceli bir hal kazanır. Geniş ve zengin içerikten oluşan Türkiye haritası, oyun deneyimini güçlendirir. Kapsamlı Türkiye haritasında çalışmak, keyif verici bir oyun oynamayı sağlar. Oyunda Türkiye’nin birçok şehrinin yanı sıra Kıbrıs, Azerbaycan gibi komşu noktalar da bulunur. Ülkemizdeki turistik noktaların da haritaya eklemesi, oyuncuların beğendiği detaylar arasında yer alır. Oyunda kısa süren bir kurulumun ardından Türkiye’nin birçok noktasına teslimat yapmak mümkündür.

Türkiye haritasında genellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi şehirler bulunur. Bu şehirler ve bölgeler, çeşitli Türkiye haritası modlarına eklenen yerlerden sadece bazılarıdır. Mod yapımcıları, haritayı sürekli olarak güncelleyebilir ve yeni şehirler ekleyebilirler, bu nedenle her modun içeriği farklı olabilir. Mod kullanmadan önce, kullanmak istediğiniz Türkiye haritası modunun içeriğini ve güncellik durumunu kontrol etmek önemlidir.

Euro Truck Simulator Türkiye Haritası Kurulumu Nasıl Yapılır?

ETS oyununu Türkiye’nin şehirlerinde yapmak için birkaç kolay adımda kurulum işlemlerini tamamlamak gerekir. Oyunu Türkiye haritasında devam ettirmek için indirme işlemi yapmanız gerekir. Fakat bu aşamada ek paketlere ihtiyaç vardır. Eğer eksik paket varsa istenilen mod çalışmayacaktır. Gerekli indirme işlemleri tamamlandıktan sonra kurulumun da yapılması gerekir. Ardından oyuna giriş yaparak, mod seçilir ve aktif hale getirilir. Bu aşamada yeni profil açmaya gerek yoktur. Aynı profil üzerinden de oyuna devam edilir.

Eğer Onal Map sizin için uygun ya da yeterli değilse TR Extended Map Istanbul Edition isimli modu denemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede oyununuza renk katma olanağınız bulunur. Ancak öncesinde tüm ek paketlerin alınması gerekir.

Türkiye haritası indirdikten sonra oyun güncellenir. İndirilen arşiv açılır. Dosyalar – Belgeler üzerinden ETS 2 / Mod klasörüne atılır. Giriş yapılarak, mod seçme menüsü üzerinden işlem yapılır. ETS2 TR Extended 1.43 yazılı bölüm aktif hale getirilir. Bu mod sayesinde oyuna 1000 kilometreden fazla yol eklenir. Ayrıca Türkiye’ye özgü binalar ve yollar da oyun içinde bulunur. Oyuna sorunsuz bir şekilde devam etmek için güncellemelerin düzenli olarak yapılması önemlidir. 

Bunları da beğenebilirsiniz