Araç Bakımı

Rotalama Avantajları Nelerdir?

Taşımacılık işletmeler için daima önemli bir maliyet kalemi olmuştur. Gün geçtikçe artan talepler ile teslimatları en hızlı şekilde gerçekleştirmek gereklilik haline gelmiş durumda. Peki bir tır filosu en hızlı şekilde nasıl ulaşım sağlayabilir? Uğrayacağı depolar ve noktalar arasında çizeceği rotanın en doğru şekilde belirlenmesi gerekir minimum efor ile maksimum verimi alabilmek için. İşte bu konuda yapılan çalışmaya ve araçların durma noktaları arasında hangi sıra ile ilerleyeceğinin belirlenmesine rotalama denir. Filonuzun araçların aktivitesinden en etkin şekilde faydalanabilmesi için araç rotalama yöntemlerinden faydalanması pazar içindeki rekabette öne geçmek için büyük önem taşır.

Araç Rotalama Sistemleri

Filonuzdaki araçların rotalarının en uygun şekilde belirlenmesini istiyorsanız başvurmanız gereken bazı sistemler olduğunu unutmamanız gerekir. Bu sistemler uğranacak noktalar ile araç bilgilerini içerdiği gibi hava durumu, yol durumu, trafik hali gibi çok kritik bilgileri de içererek araçlar için en uygun rotayı tayin ederler. Bu sayede rotalama avantajları kendini göstermeye başlayacaktır. Bunlar orta ve uzun vadede ekonomik gelir sağlarlar. Araç rotalama sistemleri aynı zamanda filonuzdaki araçların takibinde teknolojik gelişmelerin kullanılasına da ön ayak olacaktır. Bu konuda kullanılacak birçok açık kaynaklı yazılımlar bulmak da mümkün.

Rotalama Sistemleri ve Tasarruf

Bu sistemler ile oluşturacağınız rotalar sayesinde yapacağınız teslimat ve yolculukların elbette en büyük getirisi ekonomik olacaktır. Hem harcamalardan hem de zamandan tasarruf ederek daha az iş gücü ile daha çok çalışma sağlamış olursunuz. Sistem yaptığı rota çalışması ile aciliyetleri belirler ve buna göre çıkaracağı yollarla şoförlere en uygun güzergahı göstermiş olur. Bu aynı zamanda yakıt tasarrufunu da beraberinde getirir elbette. Böylece uzun vadede edeceğiniz kârı arttırmış olursunuz.

Ayrıca rotalama sistemleri ile uzun yola çıkan şoförlerin ihtiyaçları da sürekli olarak göz önünde bulundurulmuş olunur. Hangi aracın hangi şoför ile gideceği yolu, o yolda ne kadar zaman geçireceği önceden planlandığı için şoförlere dinlenmeleri ve yola güvenle çıkmaları için güvence verilmiş olur.

Günümüzde her şeyin bağlandığı hız ve kesintisiz hizmet anlayışı en çok da ulaştırma sektöründe yani taşımacılıkta kendini hissettirmektedir. En iyi verimi alabilmek için yapılacak en doğru şey rotalama sistemleri ile filonuza doğru planlamayı sağlamak olacaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz