Genel

Prometeon Ar-Ge merkezi Kocaeli’nde açıldı

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi Prometeon’un, 15 milyon dolarlık yatırımla inşa edilen yeni Ar-Ge Merkezi, Kocaeli’de açıldı.

Tüm dünyada endüstriyel lastik odaklı tek şirket olan, Anteo, Eracle, Tegrys markalarının yanı sıra Formula, Pharos ve Pirelli lisansıyla endüstriyel ve ticari lastikler üreten Prometeon Tyre Group’un Kocaeli’de kurulan ilk lastik fabrikasını da yöneten Prometeon Türkiye’nin yeni Ar-Ge Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen bir törenle açıldı.  

Sektöründe Bakanlık lisanslı ilk Ar-Ge Merkezi olan ve bu yeni yatırımla şimdi daha da büyüyen Prometeon Türkiye’nin yeni Ar-Ge merkezi açılış törenine, Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve Rusya CEO’su Antonio Dolgetta, Prometeon Tyre Group Global CTO’su (Üretimden ve Teknolojiden Sorumlu Global Direktör) Alexandre Bregantim, Prometeon Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander, Kocaeli yerel yönetimi ve Prometeon Türkiye yönetim ekibi katıldı. Tören pandemi nedeniyle kısıtlı sayıdaki davetli eşliğinde ve pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirildi.

İstihdam ile Birlikte Prototip ve Patent Sayısı da Artırılacak 

15 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen Prometeon Ar-Ge Merkezi, 1960 yılında Türkiye’nin ilk lastik fabrikası olarak inşa edilen ve adına birçok ilke imza atan Kocaeli fabrikasında tamamlandı. Türkiye’nin Prometeon Lastik Grubu içindeki rolü bu yatırımla daha da önem kazanıyor. Şirketin Türkiye’deki gelirlerinden Ar-Ge faaliyetlerine ayırdığı miktar arttıkça, endüstriyel ve ticari lastiklerin Ar-Ge’si Türk mühendislerine emanet ediliyor. Bu yatırımla Türkiye’deki Ar-Ge ekibi yaklaşık 100 çalışana ulaşırken, Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen prototip ve patent sayısı da artacak.

“Kalite Tesadüf Değildir. Arkasında yılların bilgi birikimi, en son  teknoloji ve Prometeon mühendisliği var.”

 

 

Bunları da beğenebilirsiniz