Yolculuk Rehberi

Ankara İzmir Arası En İyi Dinlenme Tesisleri

Ankara – İzmir arası yolculuk 585 kilometredir ve yaklaşık 9 saat sürmektedir. Uzun bir yolculuk olduğu için aralıksız araç kullanmak sürücüler için güvenli değildir. Bu nedenle söz konusu en iyi dinlenme tesislerinden yararlanmak çok daha doğru bir seçimdir.

Uzun araç yolculukları söz konusu olduğunda, 4,5 saatten fazla kamyon kullanmamak ve belirli aralıklarla dinlenmek için mola vermek gerekir. Bu konuda sürücülere yardımcı olabilecek birçok dinlenme tesisi bulunsa da yazımızda Ankara İzmir arası en iyi dinlenme tesislerini derledik.

Doğan Petrol Dinlenme Tesisleri (Polatlı)

Ankara Polatlı’da yer alan Doğan Petrol dinlenme tesisleri, sürücülerin kısa süre mola verebileceği bir yerdir. Akaryakıt ihtiyaçlarının da karşılanabildiği bu tesiste, küçük bir marketin yanı sıra yemek yemek için restoran da bulunmaktadır.

Kolaylı Dinlenme Tesisleri (Afyonkarahisar)

Afyon – İzmir karayolunda bulunan Kolaylı dinlenme tesisleri, oldukça büyük bir alan üzerine kurulmuştur. Sürücülerin uzun yolculuk sürelerinden sonra burada dinlenmeleri ve tuvalet, yemek ya da market gibi ihtiyaçlarını karşılamaları mümkündür. 24 saat açık olan bu tesis, yolculuğun herhangi bir zamanında sürücülerin araç kullanımına ara vermesi için idealdir.

İkbal Akaryakıt ve Dinlenme Tesisleri (Afyonkarahisar)

Afyonkarahisar merkezinde yer alan İkbal Akaryakıt ve Dinlenme Tesisleri, sürücülerin yol güzergâhı içindeyse tercih edilebilir bir seçenektir. Tesis, gece 22:00’ye kadar hizmet vermektedir. Daha çok yemek yemek ve benzin almak için kullanılan bu tesiste ufak ihtiyaçların karşılanması mümkündür.

Anadolu Mola Tesisleri (Uşak)

Uşak merkezinde yer alan Anadolu Mola tesisleri, 24 saat hizmet vermekle beraber, şehirlerarası otobüs firmalarının da tercihi olduğu için birçok ihtiyacın karşılanması için tercih edilmektedir. Bu dinlenme tesisinde tuvalet, mescit ve restoran gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak akaryakıt almak mümkün değildir.

Başkent Mola Park Dinlenme Tesisleri (Eskişehir)

Ankara – Eskişehir yolunda yer alan Başkent Mola Park dinlenme tesisleri, çok büyük bir alan üzerine kurulmuştur. Ankara – İzmir arası güzergahını buradan geçecek şekilde ayarlamış olan sürücüler mutlaka burada mola vermektedir. Restoran, tuvaletve mescit hizmetlerinin yanı sıra, tesis içinde alışveriş yapılabilecek market ve hediyelik eşya dükkanları da bulunmaktadır.

Tepebaşı Ercanlar Petrol ve Dinlenme Tesisleri (Kütahya)

Kütahya merkezinde yer alan Tepebaşı Ercanlar petrol ve dinlenme tesisleri, akaryakıt ihtiyacını karşılamak için idealdir. İstenirse dinlenme tesisinin içinde yer alan otelde konaklayabilen sürücüler, restoran, tuvaletve market gibi olanaklardan da yararlanabilmektedir. Tesisin içinde hediyelik eşya dükkanları da yer almaktadır.

Ersas Dinlenme Tesisleri (Manisa)

Manisa – Akhisar yolunda bulunan Ersas dinlenme tesisleri, market ve tuvalethizmetleri vermektedir. Sürücüler burada ufak bir mola vererek dinlenebilir.

Bunları da beğenebilirsiniz