Genel

Prometeon Yol Günlükleri

Yeniliklere açık ve sosyal sorumluluğa oldukça önem veren, endüstriyel ve ticari lastik alanında öncü Prometeon Türkiye, 2022 yılında başlattıkları Yol Günlükleri projesi ile uzun yol şoförlerinin yolculuklarına eşlik ediyor. 1960 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk lastik fabrikası olan İzmit fabrikasının çalışanlarının da dahil olduğu bu projede, Prometeon Tyre Group’un 75 ülkeyi kapsayan “Türkiye – Orta Doğu – Afrika – Rusya” bölgesinin merkez üssü olan Prometeon Türkiye, profesyonel tutumlarını samimiyetin birinci sırada olduğu keyifli sohbetler ile öne çıkarıyor.

Yol Günlükleri Projesi Nedir? Neyi Amaçlamaktadır?

Yol Günlükleri projesi, inovasyon odaklı Prometeon Türkiye ekibini usta uzun yol şoförlerinin sağ koltuğuna misafir ediyor. Proje dahilinde, şoförlerin hikayelerine odaklanan, onların ihtiyaç ve taleplerine yer veren Prometeon Türkiye, taşımacılık deneyimlerini en üst düzeye çıkarmak için şoförlere #HerKoşuldaYanındayız diyor. Bu çalışmanın önemli noktalarından biri de Prometeon Türkiye’nin Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen yeni ürün ve hizmetlerine yön veren bir nitelikte olması.

Yol Günlükleri Projesinin İlk 4 Bölümü

1. Bölüm: “Dünya’nın Yükünü Biz Taşıyoruz!”

YouTube üzerinden yayınlanan ilk bölümde, Prometeon Türkiye Pazarlama Direktörü Faruk Uslu usta şoför “Kaptan” Eyüp Ergün’ün Samsun’dan Çorum’a olan yolculuğuna eşlik ediyor. Sıcak bir çay ve simit eşliğinde başlayan sohbet, 15 yıldır tır şoförlüğü yapan Eyüp Kaptan’ın “Dünya’nın yükünü biz taşıyoruz” şeklinde dile getirdiği mesleğinin önemini anlatması ile devam ediyor.

2. Bölüm: “Dedelerden Kalan Miras…”

Yol Günlükleri, ikinci bölümünde ise Prometeon Türkiye CEO’su Gökçe Şenocak ile uluslararası taşımacılık yapan Mustafa Özçelik’in samimi sohbetini ele alıyor. Tam teşekküllü Prometeon Servis’te lastik kontrolleri yapıldıktan sonra çıktıkları keyif dolu yolculuk, Mustafa Kaptan’ın dedelerinin deve ile yük taşıdığı zamanlardan kendinlerine kadar miras kalan bu mesleğin inceliklerini anlatıyor. Ayrıca bu bölümde Şenocak, Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezlerinden olan Prometeon Ar-Ge merkezlerinde Türkiye koşullarına göre özel geliştirilen lastikler ile ilgili bir sohbete de yer veriyor.

 3. Bölüm: “Çığ Düştü!”

Prometeon Türkiye Ülke Satış Müdürü Uğur Aydın’ın, usta bir tanker şoförü olan Savaş Dikici’nin sağ koltuğuna misafir olduğu üçüncü bölüm, tanker şoförlüğü ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlara yer veriyor. Van Merkez’den Gevaş’a yapılan bu yolculukta, Van’ın kültürel zenginlikleri ile harmanlanan keyifli bir sohbet ortaya çıkıyor. Sonrasında ise Savaş Kaptan’ın sert hava koşullarında ve çığ düştüğü zamanlarda yaşadığı ilginç anılar ile devam ediyor.

4. Bölüm: “Rampa Çıkarken Arabesk, İnişte Pop Dinlenir!”

“Rampa çıkarken arabesk, inişte pop dinlenir” diyen usta şoför Ayhan Başlı’ya Prometeon Türkiye Operatif Pazarlama Müdürü Selma Şimşek’in eşlik ettiği bu samimi sohbet, herkesin ilgisini çekecek türden! Ayhan Kaptan kendi deneyimleri üzerinden sahil yollarının zorluklarına ve yol tutuşunun önemine değinirken, Şimşek Prometeon’un hem Türkiye hem de Avrupa’da 7/24 servis veren Pro Time hizmeti hakkında bilgi veriyor.

Bu içten sohbetler, “dünyanın yükünü taşıyan” usta şoförlerin ilginç deneyimlerine yer vermekle kalmıyor, kamyonculuk ve lojistik sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri de yakından takip etme fırsatı sunuyor. Ayrıca, projenin devamında da Prometeon Türkiye’nin farklı departmanlarından pek çok çalışan, şoförlerle bir araya gelmeye devam ederek, yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde onların ustalıklarına yer vermekte kararlı!  Eğer siz de lojistik alanı ile ilgileniyorsanız, Prometeon Yol Günlükleri projesinin keyifli yolculuk sohbetlerini Prometeon YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz