Yolculuk Rehberi

Bursa – Antalya Arası Dinlenme Tesisleri

Kaptan Dinlenme Tesisleri (Afyon)

Pamukkale Turizm’in mola yeri olarak kullandığı bu dinlenme tesisini birçok farklı otobüs firması kullanmakta. Ayrıca Bursa-Antalya arası seyahatlerde sık tercih edilen bir mola noktasıdır.

Afyon bölgesi, özellikle mola yerleri olarak yoğun bir bölgedir. Karayollarının etrafında birçok farklı tesis görmek mümkündür. Trafik yoğunluğunun arttığı bu bölgede mola vermek için birçok farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. En çok tercih edilenlerden biri Kaptan Dinlenme Tesisleri’dir.

Günümüzde yolculuk yapanların mola noktalarında tercih ettiği özellikler temizlik ve tesis imkanları oluyor. Özel araç ya da otobüsle yapılan yolculuklar fark etmeksizin tesis özellikleri herkes için önem arz ediyor. Yolculuklarda mola verip yemek yeme kültürü gittikçe yaygınlaştığı için tesislerin zengin menülere ve lezzetli yemeklere sahip olması yolculuk yapanlar için tesisi oldukça öne çıkaran özellikler oluyor. Dinlenme tesisleri artık insanlar için benzin istasyonlarından daha fazlası.

Kaptan Dinlenme Tesisleri Konumu

Kaptan Dinlenme Tesisleri Afyon’un Dazkırı ilçesine bağlı Bozan köyünde yer alır. Tesis Denizli’ye 86,  Isparta’ya 84, Burdur’a 83, Uşak’a 121, Afyon’a ise 133 km mesafededir. 

0 272 425 11 15 telefon numarası ile tesise ayrıntılı bilgi için ulaşabilirsiniz.

Büyük iller arasında genellikle orta noktada kaldığından Afyon ili dinlenme tesislerinin bolca olduğu ve özellikle otobüs firmalarının mola vermek için tercih ettiği bir noktadır. Antalya, Ankara, Bursa, Eskişehir, Muğla gibi farklı bölge ve konumlarda olan illerimize yapılan yolculuklarda otobüs firmaları ve özel araçla yolculuk yapan yolcular Afyon’u bir mola durağı olarak görmektedir.

Adres: Bozan Köyü, Dazkırı / Afyon

Kaptan Dinlenme Tesisleri’nde Yararlanabileceğiniz Hizmetler

  • Restoran: Dinlenme tesisinin içinde günlük olarak yemeklerinden hazırlanıp uğrayan yolculara sunulduğu bir lokanta bölümü bulunmaktadır. Sulu yemek, kebap, ızgara ve daha birçok çeşitte yemek arasından zevkinize ve damak tadınıza uygun olanını seçebilir ve tüketebilirsiniz.
  • Hediyelik Eşya: Her dinlenme tesisinde olduğu gibi Kaptan Dinlenme Tesisleri’nde de hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz uygun fiyatlı alternatifler içeren hediyelik eşyaların satıldığı bir bölüm bulunmaktadır
  • Mescit: Yolculuk sırasında ibadetinizi gerçekleştirmek için mola vermek isterseniz, Kaptan Dinlenme Tesisleri’nde yararlanabileceğiniz temiz bir mescit bulunmaktadır. Abdest alabileceğiniz bir alan da içermektedir.
  • Benzinlik: Dinlenme tesislerinin olmazsa olmazı akaryakıt istasyonları da her yerde olduğu gibi bu tesiste de mevcuttur.
  • Araç Yıkama: Yine bir benzinlik klasiği olan araç yıkama hizmeti bu benzinlikte de mevcuttur. Tesis çalışanlarına arabanızı teslim ederek arabanızı yıkayabilirsiniz.

Genç Ömür Dinlenme Tesisleri

Bilecik ve Bözüyük bölgesi, şehirlarası yolculuklarda oldukça yoğun bir bölgedir. Özellikle Marmara bölgesinden Akdeniz’e yapılan yolculuklarda otobüs firmaları ve özel araçların üst sıralarda tercih ettiği bir mola durağıdır. Bu duraklardan popüler olanların biri de Genç Ömür Dinlenme Tesisi’dir.

Genç Ömür Dinlenme Tesisleri Konumu

Genç Ömür Dinlenme Tesisi Bozüyük ilçesinin sınırları içerisindedir. Bursa – Eskişehir karayolu üzerinde yer alır. Genç Ömür Dinlenme Tesisleri Tesis Eskişehir, Sakarya, Antalya, Kütahya, Balıkesir şehirlerine yapılan yolculuk güzergahlarında yer alır. Bu tesis1970 yılında kurulmuştur. 

Marmara bölgesinden İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’ne yolculuk yapanlar için hijyenik bir mola yeridir. 

Telefon numarası 0 228 315 01 50

Adres: Bozüyük Yeni Çevre Yolu 3. Km, 11300, Bozüyük / Bilecik

Genç Ömür Dinlenme Tesisleri Hizmetleri

Benzin istasyonu ve araç yıkama hizmetleri bulunmaktadır.

Dinlenme tesisinin içinde günlük olarak hazırlanan yemekler  buraya uğrayan yolculara sunulduğu için uygun fiyatlı bir lokanta bölümü de bulunmaktadır. 

İbadetlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz bir mescit bölümü bulunmaktadır.

Her dinlenme tesisinde olduğu gibi burada da hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz uygun fiyatlı alternatifler içeren hediyelik eşyaların satıldığı bir bölüm bulunmaktadır.

Bunları da beğenebilirsiniz