Yolculuk Rehberi

İstanbul Ankara Arası En İyi Dinlenme Tesisleri

İstanbul-Ankara arası yolculuk yapacak sürücülerin ortalama 450 kilometre yol kat etmesi gerekmektedir. Uzun yolculuklarda güvenlik ve sağlıklı bir yolculuk için gerekli olan faktörlerden biri de sürücünün belirli aralıklarda dinlenmesi, ihtiyaçlarını karşılamak için dinlenme tesislerini tercih etmesidir. Aksi halde uzun süreli araç kullanımı nedeniyle yorgunluğun yanı sıra dikkat dağınıklığı da olabilmektedir. İstanbul Ankara arası en iyi dinlenme tesisleri şu şekildedir:

Gültepe Dinlenme Tesisleri (İzmit)

Kocaeli İzmit’te bulunan Gültepe dinlenme tesisleri, 24 saat açık olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yük taşımacılığı yapan sürücülerin tercih ettiği tesiste, restoran, tuvalet ve market ihtiyaçları karşılanabilmektedir.

Türsan Dinlenme Tesisleri (İzmit)

Büyük bir alana yerleşmiş olan Türsan dinlenme tesisleri, Ankara-İstanbul otobanı üzerinde hizmet vermektedir. Tesiste restoran, tuvalet ve mescit bulunmaktadır. Aynı zamanda araç ihtiyaçlarını karşılamak için akaryakıt istasyonunun da bulunduğu tesiste, hediyelik eşya dükkanları yer almaktadır. Sürücüler Ankara yolculuğu sırasında tüm ihtiyaçlarını bu tesiste karşılayabilir.

Berceste 3 Dinlenme Tesisleri (Sakarya)

Sakarya’nın Sapanca bölgesinde bulunan Berceste 3 dinlenme tesisleri, sürücüler için ideal bir mola yeri. Yemek yemek ve ihtiyaçlarını karşılamak için sürücüler tarafından tercih edilen bu dinlenme tesisi, akaryakıt istasyonu yakınında olmasa da diğer tüm ihtiyaçlar için idealdir.

Parkshop Dinlenme Tesisleri (Sakarya)

Daha çok bir AVM’ye benzeyen Parkshop dinlenme tesisleri, alışveriş mağazaları, restoranları ve marketleri ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda mecsit, revir ve tuvalet hizmeti de bulunan tesis uzun bir yolculuk sonrası dinlenmek isteyen sürücüler tarafından tercih edilebilir.

Konakoğlu Dinlenme Tesisleri (Bolu)

Bolu’da bulunan Konakoğlu dinlenme tesisleri, akaryakıt istasyonu yanında yer almaktadır. Araçlarının ihtiyaçları için sürücüler bu mola yerini kullanabilirler. Aynı zamanda restoran, tuvalet ve market hizmetlerinin de bulunduğu tesis, İstanbul-Ankara arası yolculuk eden sürücüler için iyi bir dinlenme noktasıdır.

Gökdemir Dinlenme Tesisleri (Bolu)

Bolu Merkez’de yer alan Gökdemir dinlenme tesisleri, ufak ihtiyaçlar için uğranabilecek bir mola yeridir. Yemek yemek ve tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak isteyen sürücüler bu dinlenme tesisine uğrayabilir. Tesis bünyesinde akaryakıt istasyonu bulunmamaktadır.

Akabe Dinlenme Tesisleri (Düzce)

Şehirler arası yolculuk yapan otobüs firmalarının da tercih ettiği bir mola yeri olan Akabe dinlenme tesisleri Düzce’de bulunmaktadır. Akaryakıt ihtiyaçlarının karşılanabildiği tesis bünyesinde restoran, tuvalet ve hediyelik eşya dükkanları hizmet vermektedir.

Bunları da beğenebilirsiniz