Yolculuk Rehberi

İstanbul İzmir Arası En İyi Dinlenme Tesisleri

Uzun araç yolculukları söz konusu olduğu zaman her en fazla 4,5 saatte bir en az 45 dakikalık molalar yolculuğun daha güvenli geçmesini sağlarken, daha az yorucu olması için de önemlidir. İstanbul – İzmir arasına yolculuk yapacaklar için en iyi dinlenme tesislerini derlediğimiz yazımızı okumaya devam edin…

Tem76 Dinlenme Tesisleri (İzmit)

İzmit-İstanbul otobanı üzerinde bulunan Tem76 dinlenme tesisleri, tüm ihtiyaçları karşılamak için yeterli olacaktır. 7/24 hizmet veren dinlenme tesisi, akaryakıt istasyonu, otopark, tuvalet, bay bayan mescit ve restoran hizmetleri sunmaktadır. İstanbul – İzmir arasında ilk mola durağı olarak tercih edilebilir.

Uzungöl Dinlenme Tesisleri (Gölcük)

Kocaeli Gölcük’te bulunan Uzungöl dinlenme tesisleri, yeşil alan üzerinde kurulduğu için en gözde mekanlar arasında bulunmaktadır. Uzun süre araç kullandıktan sonra sürücüler bu dinlenme tesisinde hem karnını doyurabilir hem de ihtiyaçlarını karşılayabilir. Tesis çevresinde akaryakıt istasyonu olmadığını bilmek gerekir.

Ulusoy Dinlenme Tesisleri (Balıkesir)

Bursa-Balıkesir yolu üzerinde bulunan Ulusoy dinlenme tesisleri, bünyesinde alışveriş mağazaları, tuvalet, mescit ve restoranları bulunduran kapsamlı bir tesis olarak bilinmektedir. İzmir’e yapılan yolculuğunuz sırasında bu dinlenme tesisini seçerek tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür. Dileyenler ihtiyaçlarını tesis içinde bulunan mağazalardan karşılayabilirler.

Karagül Susurluk Dinlenme Tesisleri (Balıkesir)

Ulusoy dinlenme tesislerinde olduğu gibi Bursa-Balıkesir yolu üzerinde yer alan Karagül Susurluk dinlenme tesisleri, şehirlerarası otobüs firmalarının da tercih ettiği bir mola durağıdır. Hemen yanında bir akaryakıt istasyonunun bulunduğu bu tesiste, sürücüler yemek yiyebilir, alışveriş yapabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Tesis içinde bulunan marketlerden gereken malzemeleri temin etmek de mümkündür.

Akhisar BP (Manisa)

İzmir-Bursa karayolu üzerinde bulunan Akhisar BP, hem akaryakıt istasyonu olması nedeniyle hem de küçük olmasına rağmen sürücülerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek restoran, market ve tuvaletlerin bulunduğu tercih edilebilecek bir tesistir.

Shell (İzmir Manisa Yolu)

İzmir Manisa yolunda bulunan Shell, akaryakıt ihtiyacı olan sürücüler için tercih edilebilecek son çıkış noktasıdır. Aynı zamanda küçük çaplı ihtiyaçlar da bu alanda karşılanabilir.

Uzun sürecek yolculuklarda sürücülerin çok fazla yorulmaması adına mutlaka belirli aralıklarda dinlenme tesislerini tercih etmesi önemlidir. Özellikle günde 4,5’e yakın süredir araç kullanılıyorsa, yorgunluk ve dikkat dağınıklığı büyük bir engeldir. Bu nedenle en fazla 4,5 saat araç kullanımından sonra en az 45 dakika istenen dinlenme tesisinde ihtiyaçların karşılanması yola güvenli bir şekilde devam etmek için önemlidir. Aksi halde istenmeyen kazalar meydana gelebilir.

Bunları da beğenebilirsiniz