Yolculuk Rehberi

Kamyon ve Tır Şoförleri için 5 Öneri YouTube Kanalı

Tır ya da kamyon şoförü olmak isteyenlerin öğrenmeleri gereken birçok konu vardır. Uzun süren tır yolculuklarında karşılaşabilecekleri sorunlar, kriz anları, zor hava koşullarında müdahale etmeleri gereken durumlar ve benzeri birçok konuyla alakalı bilgi edinmelerine yardımcı olacak Youtube kanallarından 5 tanesini yazımızda bulabilirsiniz.

  1. Nizamettin Akbaş
  2. Mehmet Uzun
  3. Efe Uysal
  4. Ali Samangül
  5. Tırı Vırı İşler/Enver Tuna

Nizamettin Akbaş

Youtube’da 130 binden fazla abonesi olan Nizamettin Akbaş, gerçekleştirdiği seferleri baştan sona takipçileriyle paylaşıyor. Uğradığı dinlenme tesislerini gösterip, gittiği yerlerde meşhur olan yemekleri deniyor. Yolculuk anını kaydederek trafikte yaptığı manevraları takipçilerine gösterip araçlar arasında zor durumda kaldıklarında tırı nasıl yönlendirmeleri gerektiğini de gösteriyor. Youtube kanalı haricinde 39 binden fazla takipçisi olan Instagram sayfasında da aktif olarak paylaşım yapıyor. 

Mehmet Uzun  

Amerika Birleşik Devletleri’nde tır şoförü olan Mehmet Uzun, günlük hayatından kesitler dışında Amerika içinde gerçekleştirdiği tır yolculuklarını da takipçileriyle paylaşıyor. Amerika’da nasıl tır şoförü olunur, sınav süreci nasıl, hangi belgeler gerekli, sınav zor mu, Amerika’daki tır şoförleri ne kadar kazanıyor ve daha birçok soruyu da videolarında yanıtlıyor.

Efe Uysal

Türkiye’de ve Avrupa’da tır şoförlüğü yapan Efe Uysal, İtalya ve Almanya gibi ülkelere gerçekleştirdiği tır seferlerini takipçileriyle paylaşıyor. Ayrıca yurt dışında tır şoförü olarak çalışabilmek için gereken belgeleri ve vize işlemlerinin nasıl sürdüğünü de videolarında anlatıyor. 

Ali Samangül

Tır ve kamyon tanıtımı yapan Ali Samangül, eski model kamyon ve tırlarla yeni modelleri karşılaştırıp gelişen özellikleri ve eksiklikleri değerlendiriyor. Kanalında tır şoförleri tarafından kullanılan modelleri değerlendirip yol tiplerine göre tercih edilmesi gereken tır modelleri hakkında bilgi veriyor. 

Tırı Vırı İşler/Enver Tuna

Tır ve kamyon şoförleri arasında en popüler olan kanal sayılabilecek Tırı Vırı İşler kanalının sahibi Enver Tuna, tırlar hakkında birden çok konseptte video çekiyor. Tır şoförlerinin uzun yolculuklarda nasıl bir hayat sürdüklerini, nelere dikkat etmeleri gerektiğini ve kriz anlarında nasıl bir yol izlemeleri gerektiği hakkında tüyolar veriyor. Avrupa’da gerçekleştirdiği seferlerde kullandığı güzergahları paylaşarak takipçilerine rota oluşturmalarında yardımcı oluyor.

Bunları da beğenebilirsiniz