Yolculuk Rehberi

Kayseri – Sivas Arası Dinlenme Tesisleri

Kayseri Sivas arası yolculuklar 2.5 saat kadar sürse de, kısa süreli yolculuklarda da molaya ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle Kayseri-Sivas arasında tercih edebileceğiniz dinlenme tesislerinden ilki Taşlıdere Dinlenme Tesisleri olabilir.

Taşlıdere Dinlenme Tesisleri Konumu

Sivas’tan Kayseri’ye ilerlerken ışıklı tabelalarıyla gözünüze çarpacak Taşlıdere Dinlenme Tesisleri, Sİvas’a oldukça yakın konumdadır. Tokat’a 125,  Kayseri’ye 190, Yozgat’a 229, Erzincan’a 251, Sivas’a 9 km uzaklıktadır. Kayseri, Malatya, Adıyaman, Tokat, Erzincan illerine yapacağınız yolculuklarda tercih edebileceğiniz bir alternatiftir.

Taşlıdere Dinlenme Tesisleri Telefon Numarası: 0 346 219 17 17 

Adres: Kayseri – Sivas yolu, İmaret Köyü, Merkez / Sivas

Günümüzde dinlenme tesisi imajının çok fazla değiştiğini söyleyebiliriz. Artık tam kapsamlı bir yol üstü durağı olarak hizmet veren işletmeler vardır. Tesisin müşterilerine sunduğu hizmetlerden bazıları şu şekildedir:

Çeşitli ve uygun fiyatlı alternatiflerin yer aldığı lokanta kısmında sebze, et, tavuk yemeklerinin yanı sıra çorba çeşitleri gibi birçok farklı yemek yiyebilirsiniz.

İbadet yapmak için mola verdiyseniz, ferah ve hijyenik bir ortamda ibadetinizi gerçekleştirebileceğiniz bir mescit yer almaktadır. Abdest alabileceğiniz alanlar da mevcuttur. 

Dinlenme tesislerinin olmazsa olmazı akaryakıt istasyonları da her yerde olduğu gibi bu tesiste de mevcuttur. Yine bir benzinlik klasiği olan araç yıkama hizmeti bu benzinlikte de mevcuttur. Tesis çalışanlarına aracınızı teslim ederek arabanızı yıkayabilirsiniz.

Diğer dinlenme tesislerinden farklı ve ek olarak, Taşlıdere Dinlenme Tesisleri’nin piknik alanı da mevcuttur. Burada mola vermenin yanı sıra uzaklığa göre pikniğe de gelebilir, ya da mola verdiğinizde yanınızda getirdiğiniz yiyecekleri tüketebilirsiniz. 

Kayseri’den Sivas’a doğru yapacağınız yolculuklarınızda karşınıza çıkacak olan Gim Polat Dinlenme Tesisleri mola verebileceğiniz alternatiflerden birisidir. Bölgede sıklıkla tercih edilen bir dinlenme tesisidir. Geniş imkanları ve lezzetli yemekleriyle molalarınızda sizi ağırlamaya hazırdır.

Gim Polat Dinlenme Tesisleri Konumu

Sivas iline ya da Sivas’ın da daha ilerisindeki illere yolculuğunuz varsa uzun süreli araç kullandıktan sonra Gim Polat Dinlenme Tesisleri içinde mola verebilirsiniz. Önemli otobüs markalarının da anlaşmalı olduğu bu dinlenme tesisi kolay adresi nedeniyle de çok sık tercih edilmektedir.

Sivas’ a ya da daha ilerisine yapacağınız yolculuklarda dinlenmek için doğru bir noktada bulunan Gim Polat Dinlenme Tesisleri ünlü otobüs firmaları tarafından da tercih edilmektedir. Gim Polat Dinlenme Tesisi Sivas, Tokat, Konya, Niğde, Mersin bölgelerine yapacağınız yolculuklarda uğrayabileceğiniz bir mola yeridir.

Gim Polat Dinlenme Tesisi Kayseri – Sivas, Tokat – Kayseri, Sivas – Konya, Sivas – Niğde, Mersin – Sivas arası mola yeri ve dinlenme tesisidir.

Gim Polat Dinlenme Tesisi Kayseri’ye 81, Yozgat’a 166, Nevşehir’e 162, Kahramanmaraş’a 251, Sivas’a 118 km mesafede bulunmaktadır.

Adres: Fevziçakmak Mahallesi, Kayseri Sivas Yolu, 58840 Gemerek/Sivas

7/24 açık olmasıyla büyük bir hizmet sunan Gim Polat Dinlenme Tesisi, içinde yararlanabileceğiniz çeşitli hizmetler bulundurur. Lokanta kısmında kahvaltı, fast food, sulu yemek, çorba ve birçok farklı alternatif arasından seçim yaparak açlığınızı giderebilirsiniz.

Her dinlenme tesisinde olduğu gibi Gim Polat Dinlenme Tesisleri’nde de hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz uygun fiyatlı alternatifler içeren hediyelik eşyaların satıldığı bir bölüm bulunmaktadır. İbadetlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve abdest alabileceğiniz bir mescit alanı bulunmaktadır. Akaryakıt istasyonunda aracınıza yakıt alabilir ve temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz