Yolculuk Rehberi

Şoförler için En İyi 5 Mobil Navigasyon Uygulaması

Drivemode (Sürüş Arayüz)

Facebook Messenger ve WhatsApp gibi uygulamaları sesli olarak cevap vermenizi sağlayan bu uygulama, aynı zamanda müzik ve navigasyon uygulamalarını sesli olarak kullanmanıza olarak sağlar. Birçok farklı uygulamayı sesli olarak kullanabildiğiniz bu uygulama, seyir halindeyken telefon kullanmayı kolaylaştırıyor ve dikkat dağınıklığını engellemeyi amaçlıyor.

TransParking

Ücretsiz bir uygulama olan Transparking, konumunuza en yakın kamyon ve tır park yerlerini öğrenmenizi sağlıyor. Transparking kullanarak güzergahınız üzerindeki kamyon ve tır park yerlerini görerek seyahatinizi planlayabilirsiniz. Uygulamada aynı zamanda park yerlerinde bulunan tuvalet ve internet gibi ekstra hizmetlerin de bilgileri yer alıyor.

Sygic Truck GPS Navigation

Dünyanın en çok tercih edilen GPS navigasyon uygulamasıdır. GPS sinyali ile çalışan uygulama çevrimdışı olarak da kullanılabilmektedir. Sygic Truck GPS Navigation uygulamasını 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

CoPilot GPS

İnternet bağlantısına gerek kalmadan çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz bir diğer uygulama ise COPİLOT GPS. Sesli yönlendirme ve gerçek zamanlı trafik bilgisi gibi özelliklere sahip uygulama size 3 alternatifli yol güzergahı sunmaktadır.

Ağır Taşıtlar için Yasaklar – Bans For Trucks

Uygulama seçtiğiniz ülkelerdeki sürüş yasaklarını göstermektedir. Sürüş yasaklarına ilişkin ayrıntılı verilerin yer aldığı uygulamada yasakların olduğu günler ve saatler yer alıyor. Ayrıca uygulamada tonaj limitleri, ADR, ülkelerdeki yasak alanlar ve yollar gibi bilgilere de ulaşmak mümkün.

Bunları da beğenebilirsiniz