Yolculuk Rehberi

Türkiye’nin En İyi 5 Dinlenme Tesisi

Arabayla ya da otobüsle gerçekleştirilen yolculuklarda kişisel ihtiyaçlar, alışveriş, yeme-içme gibi birçok sebepten dolayı mola verilebilir. Aynı şekilde tır ya da kamyonla çıkılan uzun yolculuklarda da mutlaka ara verilmesi gerektiğinden her türlü ihtiyacı karşılayacak dinlenme tesislerinde mola vermek yolculuğun kalitesini arttırır.

Türkiye’nin her bir yanından çeşitli istek ve ihtiyaçlarınızı giderecek 5 dinlenme tesisini sıralamak gerekirse;

Köfteci Yusuf

Resmi olarak dinlenme tesisi olarak geçmese de son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanında açılan şubeleriyle mola vermek için makul bir durak olarak görülüyor. Şehir içinde bulunan şubelerinin haricinde şehirler arası yollarda da mutlaka şubelerine rastlayabilirsiniz. Köfteci yusuf hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Oksijen Dinlenme Tesisleri

Köfteci Yusuf gibi Türkiye’nin dört bir yanında şubesi bulunan Oksijen dinlenme Tesisleri, aslında birer alışveriş merkezi. Yalova, Dilovası, Orhangazi gibi işlek geçiş noktalarında şubeleri bulunuyor. AVM’ nin içinde Migros, Burger King, Popeyes gibi büyük zincir mağazaları görebilirsiniz. Oksijen dinlenme tesisleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Muhteşem Tesisleri

Sivrihisar-Ankara yolu üzerinde yer alan Muhteşem Tesisleri, ilk olarak alabalık tesisi olarak hizmet vermeye başlasa da zamanla tam teşekküllü bir dinlenme tesisine dönüşmüş. Hediyelik eşya, lavabo, mescid gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz alanları mevcut. Ayrıca doğal köy ürünleri, sucuk, pastırma gibi ürünler de satıyorlar. Muhteşem tesisleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Berceste Dinlenme Tesisleri

Karadeniz’den ve İç Anadolu’dan İstanbul’a seyahat edenlerin otobanda mutlaka uğradığı dinlenme tesislerinden olan Berceste’nin İstanbul-Ankara otoyolunda 5 adet şubesi bulunuyor. Temiz tuvaletleri, yöresel ürünleri ve yemek yeme mekanlarıyla hizmet vermeye devam ediyor. Berceste dinlenme tesisleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Yaya Tesisleri

Ayvalık’a giderken verilen molalarda mutlaka yapılması gereken aktivitelerden biri Susurluk ayranı içmek ve çift kaşarlı tost yemektir. Ayvalık yolundaki tüm tesislerde klasik olarak adlandırılan bu menü Yaya Tesisleri’nde oldukça meşhurdur. Ayrıca tesisin içindeki markette Yasa Tesisleri tarafından üretilen kurabiye gibi ürünleri de görebilirsiniz. Yaya tesisleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Bunları da beğenebilirsiniz